درراستای تحقق اهداف مقدس جمهوری اسلامی ایران ، گروهی از فارغ التحصیلان و دانشجویان دانشگاههای برتر کشور و خارج از کشور با راه اندازی یک استارت آپ درسال ۱۳۹۰ به یکدیگر پیوستند تا نیازهای پیچیده ودانش بنیان کشور  را پاسخگو شوند.
این استارت آپ درسال  1390  به شرکت تبدیل و نام رایان نور تدبیر را برای خود انتخاب کرد.
شرکت رایان نور تدبیر زمینه فعالیت خود را حوزه های هوش مصنوعی،it ، سنجش از دور ،فتوگرامتری، تصویربرداری هوایی با استفاده از هواپیماهای سبک  و سایر حوزه های فناوری قرارداده است.
 شرکت رایان نور تدبیر  در سال 1398 شمسی دانش بنیان و در همان سال با مجوز معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری شتابدهنده تخصصی شناخته شده و به فعالیت های تخصصی خود در حوزه کاربردی فناوری های هوا فضا پایه در کشاورزی، آب ومحیط زیست وراه وشهرسازی می پردازد .
زمینه های فعالیت شتابدهنده رایان نور تدبیر :
​​​​​​​
        1-       آب ومحیط زیست
       2-       راه وشهرسازی
       3-       کشاورزی
       4-       فتوگرامتری
       5-       سنجش از دور
       6-      هوش مصنوعی
       7-     برنامه نویسی

شرکت دانش بنیان  رایان نور تدبیر 

خدمات ما

شرکت دانش بنیان رایان نور تدبیر ارائه دهنده  سیستم های نقشه برداری یکپارچه و داده های سنجش از دور است.  ما در یکپارچه سازی  حسگرهای فشرده، اما قدرتمند در هواپیماهای  فوق سبک که نقشه برداری حرفه ای و مقرون به صرفه را ارائه می دهند، تخصص داریم.  این سامانه با ادغام جدیدترین مدل‌های حسگر، تثبیت سنسور بسیار کم وزن، راه‌ حل‌های نرم‌افزاری بسیار خودکار و استفاده از فناوری ترکیبی انجام می‌شود.​​​​​​​
برای فعالیت های نقشه برداری در کشور، ما از یک سیستم حسگر استفاده می کنیم که به راحتی قابل حمل است. ما راه حل های سخت افزاری و نرم افزاری سنجش از راه دور را توسعه و ادغام می کنیم.​​​​​​​